top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıLina Vurgun

Kalıcı oje sökme işlemi


Sevgili takipçilerim bugün size başarılı bir şekilde kalıcı oje sökme işlemini anlatacağım. Sökme işleminin iki türlü yolu var birincisi kullanmış olduğunuz kalıcı oje firmasının kendi çıkartıcı sıvı solüsyonu yada törpü makinesi ile çıkartma yöntemidir.

Ev kullanıcıları için önerdiğim ilk yöntem sökme işlem süresi ortalama 5-7 dakika arasındadır. Bu yöntemde gereksinimleriniz sıvı solüsyon, pamuk ve alüminyum folyodur. Öncelikle tüm tırnakların üzerindeki kalıcı oje top katını törpü yardımıyla birazcık törpüleyip top katını yani üstündeki parlaklık katını inceltiyoruz. Parlak kat törpüledikçe matlaşır ve bu size top katının iyice silindiğini gösterir. 10 parmağınıza bu törpüleme işlemini uyguladıktan sonra bir adet pamuğu sıvı solüsyonla ıslatıp tırnağın üzerine tam oturacak şekilde yayıyoruz ve parmağımızı komple tırnağıda kavrıcak şekilde ve hiçbir yerden hava almıcak şekilde folyo ile sarıyoruz. Bu uygulamayı 10 tane parmağınıza aynı şekilde uyguladıktan sonra ortalama 5-7 dakika arası bekleyiniz. Bu süreçte sıvı solüsyon havasız bir ortamda kalıcı ojeyi tırnaktan kaldırıyor parça parça haline getiriyor. Bekleme süresi bittikten sonra ilk parmaktan folyoyu çıkartın. Kalıcı oje tırnak üzerinde param parça hale gelmiştir. Eğer gelmediyse büyük ihtimalle tırnağın üzerindeki top katı iyice matlaşmamış yani top katı iyice çıkartılmamış o parmağı tekrar biraz daha törpüleyip tekrar sıvı solüsyon, pamuk ve folyo yardımıyla sarıp gene 5-7 dakika bekletirsiniz. Eğer param parça hale geldiyse pusher yardımıyla (et itici metal çubuk) tırnak üzerinden soyulmuş kalıcı oje katmanını iteleyerek kolayca çıkartabilirsiniz. Diğer tırnaklarada aynı işlemi uygulayarak kalıcı ojeyi tırnağınızdan çıkartabilirsiniz.

İkinci yöntem ise törpü makinesiyle çıkartma işlemidir. Bu makine sadece profesyonel uzmanlar tarafından kullanılır genellikle kuaför salonlarında bulunur. Ve bu işlem için özel bir törpü ucu bulunur.

Bu uc sayesinde tırnağın üzerindeki tüm kalıcı ojeyi eriterek temizleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken kalıcı oje renk katını törpüledikten sonra makineyle tırnak yüzeyine kadar inmemektir. Eğer profesyonel değilseniz yanlış bir işlem sonucu tırnağınızı inceltirsiniz ileride kalıcı oje uygulaması yaparken başarılı sonuç alamazsınız. Yanlış işlemden kastımız törpü makinesi çok hızlı çalıştığı için ne kadar derine indiğinizi anlayamazsınız. Yüzey tabakasını geçtikten sonra ise yanma başlar ama yüzey tabakasını geçmemeniz gerekiyor. Yüzey tabakası sizin tırnağınızı koruyan tabakadır. O yüzden ikinci işlemi

sadece profesyonel uzmanlar tarafından yapılmasını tekrar tekrar belirtiyorum.

Bu yazıyı okuma sabrını gösterdiğiniz için teşekkürler ederim, umarım sizin işinize yarayabilir.

Bu arada bugün 1 mayıs İşci bayramımız hepimizin kutlu olsun,

Yukarıda bahsettiğim ürünleri mağazamızdan temin edebilirsiniz. Sıvı solüsyon - https://www.nailturkey.com/tirnak-temizleyiciler/akzentz-soak-off

534 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page